Roman Petrus

Vítejte na mé webové stránce

rpetrus3

Nástup ministra Hladíka

Poslední dva týdny byly nabity jednou událostí za druhou. Boj v Parlamentu o valorizaci důchodů, inaugurace prezidenta a jeho prvotní kroky a projevy a demonstrace na Václaváku. To vše by se dalo hodnotit a psát a že by to bylo u všeho smutné čtení.

Ale co mě opravdu nejvíce za poslední dobu pobavilo a vyděsilo zároveň byl rozhovor nového pana ministra pro životní prostředí pro CNN Prima news. Pan ministr Hladík tam s velkým úsměvem a s absolutním klidem řekl slova, které se myslím stanou památnými.

„Česko se otepluje dvakrát rychleji než zbytek světa“.

Lépe řečeno podle nového pana ministra se v Ústí nad Labem či v Českých Budějovicích globálně otepluje dvakrát rychleji než v Drážďanech nebo než v Linci.

Musím přiznat, že od teď je mi v podstatě jedno, co dalšího pan ministr řekne nebo udělá. Tohle je totiž snad ještě větší vrchol hlouposti než pověstné výroky Kateřiny Jacques o biomase.

Jediné, jak si dokážu vysvětlit tento neuvěřitelný výrok je, že pan ministr se začetl do wikipedie, která popisuje reálný fakt, že pevniny se oteplují dvakrát rychleji než „nepevninská“ část planety. Pokud omyl vznikl z tohoto článečku, tak jsem snad ještě více zděšen než při prvním poslechu.

V rámci shrnutí tedy přibyl jeden z nových historických výroků politiků, které je třeba si zapamatovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *